První světový den prarodičů a seniorů 25. července

Milí farníci,

z iniciativy papeže Františka připadne na neděli 25.července 2021 první Světový den seniorů. Je to čtvrtá neděle v červenci, to znamená neděle blízká datu 26. července, kdy si připomínáme památku svatých Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie (a tedy prarodičů Ježíšových). 

25. července 2021 je možné také získat plnomocný odpustek za obvyklých podmínek, pokud se dotyčný zúčastní obřadů (míněna zřejmě především mše svatá) a také, když navštíví na "přiměřený čas" starého člověka, který se nachází v nouzi nebo těžké situaci anebo se s ním zkontaktuje pomocí komunikačních prostředků.   

Nemocní staří lidé a všichni, kdo z vážné příčiny nemohou vycházet z domu, budou
také moci získat plnomocný odpustek, jestliže se zřeknou jakéhokoliv hříchu a mají úmysl
splnit, jakmile to bude možné, tři obvyklé podmínky, a připojí se k posvátným obřadům
tohoto světového dne duchovně, zvlášť v době, kdy se budou slova nejvyššího pontifika a
obřady šířit prostřednictvím televize, rozhlasu i nových sociálních sítí; milosrdnému Bohu
přitom obětují své modlitby a bolesti nebo obtíže vlastního života.

Více v připojených souborech

Soubory ke stažení