Prosba předsedy ČBK Jana Graubnera: nechte se očkovat

Milí návštěvníci těchto stránek,

na adrese https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/211117predseda-cbk-jan-graubner-nechte-se-z-ohledu-na-ostatni-ockovat najdete článek - velmi pěkně a citlivě napsanou prosbu biskupa Jana Graubnera, aby se ti, kdo mohou, z ohledu na ostatní nechali očkovat. 

Já jen dodám, že jsme na jedné lodi a chránit zdraví druhých je bezpochyby skutek tělesného milosrdenství. 

A ještě dodám, že Česká lékařská komora považuje očkování za nezbytnou zbraň v boji s pandemií. Pro ty, kdo byli očkování před více jak 5 měsíci, je důležitá také třetí posilující dávka očkování.

Jedna velmi dobrá zpráva na závěr: Třetí posilující dávka a již po týdnu zvyšuje účinnost očkování až k 90 procentům. V současné době díky tomu v nemocnicích téměř nejsou lidé, kteří obdrželi třetí posilující dávku. 

 

S přáním pevného zdraví, pokoje a dobra 

Zdeněk Sedlák